Περιστέρι-Προμηθέας Πατρών 69-73

Ο Προμηθέας Πατρών επιβλήθηκε με 73-69 στο κλειστό της Τζον Κένεντι, έτσι «βύθισε» κι άλλο το Περιστέρι.

Διαιτητές: Τζαφλέρης-Καλογερόπουλος Λ.-Μακρής (Ντάβαρης)

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 26-41 (ημιχ.), 52-56, 69-73.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Λάκκας, Παπαδιονυσίου 13 (3), Τσιότρας 11, Πολυτάρχου 12 (2τρ., 7 ρ.), Σκουλίδας 7 (1), Ψαρόπουλος 10 (4ασ.), Κατιάκος 4, Πέτρουλας, Γκίλχριστ 12 (11ρ., 3 κοψ.).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Γιατράς): Νοέας 3 (1τρ., 5ρ.), Κουμπούρας 14 (2ασ., 3κλ., 5λ.), Γιαννικόπουλος, Πάνος 8, Πέττας 6 (1τρ. 13ρ., 2ασ., 2κλ), Γερομιχαλός 9 (1 τρ., 5ρ.), Μαναβόπουλος, Τσάμης 13 (2τρ., 8ρ., 9ασ., 2κλ.), Αλίχοτζίτς 20 (8ρ.), Σκούφης.

«Χαμός» με το διαιτητή Μακρή

Πάνω από 15 λεπτά έκαναν να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο οι διαιτητές στο Περιστέρι, μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Οπαδοί περίμεναν με άγριες διαθέσεις τους διαιτητές, μετά την ήττα της ομάδας μας από τον Προμηθέα.

Το ματς κρίθηκε στις λεπτομέρειες και οι Περιστεριώτες είχαν παράπονα κυρίως από τον Κρητικό διαιτητή κ. Μακρή.

Επικράτησε πανικός και οι τρεις ρέφερι αποχώρησαν με μεγάλη καθυστέρηση, έχοντας την συνοδεία αστυνομικής δύναμης.