Τράχωνες – ΑΟ Περιστερίου 1-2

Σε σπουδαία εκτός έδρας νίκη, έφτασε ο ΑΟ Περιστερίου στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Δ’ Εθνικής, με αντίπαλο τους νεοφώτιστους Τράχωνες.

Σε σπουδαία εκτός έδρας νίκη, θυμίζοντας τον περσινό καλό του εαυτό, έφτασε ο ΑΟ Περιστερίου στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος της Δ’ Εθνικής, με αντίπαλο τους νεοφώτιστους Τράχωνες (2-1).

Το σκορ άνοιξε στο 23′ ο Νησαριώτης κάνοντας το 0-1. Με αυτό το σκορ έληξε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, στο 56′ ο Καλλιπολίτης έφερε το ματς στα ίσια, όμως στο 63′ ο κεντρικός αμυντικός Ποστόλης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε την νίκη στην ομάδα του Περιστερίου.

Διαιτητής: Aντωνίου

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Βαγγελάκος, Κορτσινίδης, Κάρδαρης (70′ Ρίζος), Ντεντόπουλος, Μιχαηλίδης (46′ Τσιώλης), Χατζής, Καλλιπόλιτης, Γούλας, Γιαννιτσανάκης, Στεφάνου, Χριστόπουλος (46′ Δρακοντίδης)

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Ψύχος, Πλέστης Π. (65′ Παπαδόπουλος Κ.), Βασίλογλου, Ποστόλης, Βαγγέλης, Λαβδαίος, Αθανασίου, Μπόσιος, Νησαριώτης, Μπέλης (89′ Χέλμης), Ελευθεριάδης (79′ Μπονιάκος).