Μεγάλο διπλό του Α.Ο. Περιστερίου στην Κρήτη

Επιβλήθηκε 2-1 του Αγίου Νικολάου και πλησίασε τις θέσεις της παραμονής…

Πολύ σημαντική νίκη πήρε το Περιστέρι στην προσπάθειά του για την παραμονή, επικρατώντας 2-1 του Αγίου Νικολάου εκτός έδρας.

Μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης ο Μπέλης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Η απάντηση ήρθε από τον Ιασωνίδη στο 34’ που έκανε το 1-1.

Στο 51’ ο Μπόσιος είχε δοκάρι για το Περιστέρι, ωστόσο ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 60’ έβαλε μπροστά στο σκορ ξανά την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι άγγιξαν την ισοφάριση στις καθυστερήσεις, ωστόσο η προσπάθεια του Μυρίλλα σταμάτησε στο δοκάρι.

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: Μπρόκος, Πηγιάκης, Μαρκάκης, Ιασωνίδης, Χριστάκης, Κωστάκης, Φάγας (75′ Γκέκας), Τσάγκας (87′ Μυρίλλας), Χατζιάι. (75′ Γιάκοβιτς), Κοκολάκης, Τσανάι.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Κέμπας, Πλέστης Π. (80′ Κλουβάτος), Βασιλόγλου, Ποστόλης, Χρόνης, Χέλμης, Μπόσιος (90′ Μάντζιος), Πλέστης Χρ., Συρράκος (63′ Σεχού), Μπέλης, Ηλιάδης.