«Χάλκινος» ο Στεφανουδάκης

Την τρίτη θέση στον ακοντισμό κατέκτησε στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου ο Μανώλης Στεφανουδάκης.

Το χάλκινο μετάλλιο στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου κατέκτησε ο Μανώλης Στεφανουδάκης στον ακοντισμό.

Ο Έλληνας πρωταθλητής με βολή στα 27.37μ. (F54), η οποία είναι και η καλύτερη φετινή του επίδοση.

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Μεξικανός Λουίς Αλμπέρτο Σεπέδα Φέλιξ με 28.07μ., ενώ το αργυρό μετάλλιο πήρε ο Ρώσος Αλεξέι Κουζνέτσοφ με 27.87μ.

Αυτό ήταν το δωδέκαοτ μετάλλιο για την ελληνική αποστολή στους Παραολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου.