«X» στην Λεωφόρο για τον Ατρόμητο

Ο Ατρόμητος είχε ευκαρίες για να φύγει με το διπλό από την «άδεια» Λεωφόρο, αλλά τελικά απέσπασε την ισοπαλία (1-1).

Η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο γήπεδο και απείλησε από νωρίς. Στο 4′ ο Καραμάνος νικήθηκε από τον Καπίνο και ένα λεπτό αργότερα έστειλε την μπάλα άουτ, όντας μόνος του προ κενής εστίας.

Σε ένα κακό ποιοτικά ημίχρονο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 33’ με πλασέ του Κλωναρίδη. Οι 2 ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια δίχως να αλλάξει κάτι.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος τα έπαιξε «όλα για όλα» χάνοντας μ ια μεγάλη ευκαιρία με τον Ναπολεόνι στο 54′.

Ο Παράσχος τα έπαιξε όλα για όλα με την είσοδο των Μπρίτο, Γεωργίου και Φωτάκη. Ο Ατρόμητος πήρε την κατοχή της μπάλας, μετά το 75′ και ο ΠΑΟ οπισθοχώρησε.

Ο Ατρόμητος δεν άφησε την ευκαιρία να περάσει έτσι και πίεσε τους γηπεδούχους. Στο 81′ χάνει απίστευτη διπλή ευκαιρία με τον Ουμπίντες και το δοκάρι του Ναπολεόνι αλλά ο Ιταλός τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε σωστά την δουλειά και ισοφάρισε! Ο Ατρόμητος συνέχισε να πιέζει, αλλά έμεινε μέχρι τέλους αυτό το 1-1. Έτσι η ομάδα μας θα τα παίξει «όλα για όλα» το Σάββατο με τον Αστέρα για την είσοδο της στον 3o προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.