Πήρε μπροστά ο Ατρόμητος και άλωσε το Κλεάνθης Βικελίδης

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος με τον Σάσα Ίλιτς στον πάγκο αλώνοντας το Κλεάνθης Βικελίδης.

Το τελικό 1-3 αποδεικνύει ξεκάθαρα και τη θεαματική εικόνα που είχε ο Ατρόμητος απέναντι στον Άρη.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο σκορ με τον Φριντζόνσον στο 25ο λεπτό, έπειτα από ωραία μπαλιά του Ντε Μποκ στον Ρομπάιγ μέσα στην περιοχή και γύρισμα του Γάλλου στον Ισλανδό.

Οι Θεσσαλονικείς ισοφάρισαν στο 39ο λεπτό. Ο Παναγίδης κέρδισε αμφισβητούμενο πέναλτι και την εκτέλεση ανέλαβε ο Φαμπιάνο. Ο Τσιντώτας έπεσε σωστά και τον σταμάτησε, όμως ο Βραζιλιάνος πήρε το ριμπάουντ και τον νίκησε με τη δεύτερη απόπειρα.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες του Ίλιτς στάθηκαν πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πέτυχαν δύο γκολ.

Αρχικά ο Βαλένσια ευστόχησε με πέναλτι και ο Αγκιμπού Καμαρά διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 77′.

Ο Ατρόμητος μέσα σε δύο αγωνιστικές έκανε άλμα από την τελευταία θέση στη δέκατη με εννιά βαθμούς και πλήρη εναλλαγή ψυχολογίας με την έλευση του Ίλιτς.

Άρης: Κουέστα, Μοντόγια, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε (83′ Τζούρασεκ), Νταρίντα, Σουλεϊμάνοβ (83′ Πάρντο), Μενέντες (59′ Σαμόρα), Παναγίδης (68′ Μόμπεργκ – Κάρλσον), Μορόν.

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Ιμερέκοφ (46′ Τσακμάκης), Ντε Μποκ, Γκονζάλες (89′ Κούεν), Κούντε, Καμαρά, Φριντζόνσον (70′ Αντζιέλσκι), Ρομπάιγ (70′ Έρλινγκμαρκ), Βαλένσια.