Καρέ νικών για το Περιστέρι στις γυναίκες

Καρέ νικών συμπλήρωσε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ, επικρατώντας 56-41 του Θριάμβου στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Παρά την απουσία της Τσαρούχα και το γεγονός ότι το Περιστέρι έμεινε πίσω 6-15 στην πρώτη περίοδο, κατάφερε με καλή άμυνα να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του αγώνα.

Στο ημίχρονο ισοφάρισε 25-25 και στο δεύτερο μισό του αγώνα σχεδόν πέτυχε νταμπλ σκορ (31-16), φτάνοντας σε άλλη μια άνετη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 6-15, 19-10, 13-5, 18-11

Οι διαιτητές: Πολυχρόνης, Πλιάγκας

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ(Παπαδέλος): Κελάρη 3 (1), Σερέτη 12 (1), Κατσαρά 2, Μουστάκα 17 (1), Χρονοπούλου, Μπακαλέξη 1, Μιχαήλ, Χιώτη 11, Χαραλαμπάκη 10 (1).

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Σοϊλεμετζίδης): Ζέρβα 2, Δροσοτάκη 7, Στρατήγη 4, Κωνσταντοπούλου 1, Τσιμισκή 4, Χρονοπούλου 5, Θεωδωράτου 12 (2), Καραπιπέρη 6 (1), Μικεδάκη.