Ήττα από την Κέρκυρα (3-2) για τον Ατρόμητο

Η ομάδα ήταν εξαιρετική στο αʼ μέρος και δημιούργησε πολλές φάσεις, εκ των οποίων η μια βρήκε στόχο στο 13ʼ.

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο Περιστερίου, ο Ατρόμητος ηττήθηκε από την Κέρκυρα με σκορ 3-2.

Η ομάδα ήταν εξαιρετική στο αʼ μέρος και δημιούργησε πολλές φάσεις, εκ των οποίων η μια βρήκε στόχο στο 13ʼ. Οι Βινιάλ-Καραγκούνης, Μπαζίνσκι «έβγαλαν» εξαιρετικό συνδυασμό, ο Αποστολίδης απέκρουσε το σουτ του Καραγκούνη και στην επαναφορά ο Σαγκανόφσκι με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και στο 55ʼ ο διαιτητής Κατσιμίγκος είδε χέρι του Αποστολόπουλου σε σουτ του Επστάιν. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Επστάιν (1-1).

Σουτ του Καμαρά στο 57ʼ έφυγε άουτ από καλή θέση και στο 62ʼ από σέντρα του Επστάιν, ο Δεινόπαπας έκανε το 1-2.

Νέο σουτ του Καμαρά μέσα από την περιοχή στο 69ʼ πέρασε άουτ και τρία λεπτά αργότερα ο Σενεγαλέζος διεθνής ανατράπηκε από τον Ιωάννου. Πέναλτι που εκτέλεσε με επιτυχία ο Φαβάλι (2-2).

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Μακρής με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτήτευσε ο Κατσιμίγκος με βοηθούς τους Ελευθερίου, Κουντουρέλη από τον σύνδεσμο Αθηνών.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σάντκβιστ, Μπαζίνσκι, Φαβάλι, Βινιάλ, Σφακιανάκης, Σαγκανόφσκι, Καραγκούνης, Τάτος, Αποστολόπουλος, Ολιβέιρα, Μπάλλας. Στο βʼ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Καραγκιολίδης, Νεμπεγλέρας, Καμαρά, Αναστασάκος, Σαρμιέντο, Καραλής, Μπιλαγί.
ΚΕΡΚΥΡΑ: Αποστολίδης, Δ. Ιωάννου, Στολτίδης, Τσίγκας, Μαϊστόροβιτς, Χαμπλ, Εσπτάιν, Μάρκοβιτς, Μακρυδημήτρης, Η. Ιωάννου, Μακρής. Στο βʼ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σιαράβας, Καλαντζής, Δεινόπαπας, Κοντοδήμος, Γκουστάβο, Βιόπουλος.

** Πριν από τον αγώνα ο Χρυσόστομος Μιχαηλίδης έκανε προπόνηση υπό την επίβλεψη του προπονητή τερματοφυλάκων Παναγιώτη Μαλιαρίτση. Στο αθλητικό κέντρο προπονήθηκαν οι Περόνε, Νάστος, Μελισσάς, Σαμπού υπό την επίβλεψη του γυμναστη Σωτήρη Κακαργιά.