Η πρεμιέρα είχε ισοπαλία για τον Ατρόμητο (video)

Όφη-Ατρόμητος 1-1

Ο Ατρόμητος γύρισε στο Περιστέρι με το βαθμό της ισοπαλίας από την Κρήτη μετά το 1-1 με τον ΟΦΗ.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά το ματς και προηγήθηκε στο 11’ με το αυτογκόλ του Μπουλούτ μετά την εκτέλεση κόρνερ από τον Πίτου Γκαρσία.

Δύο λεπτά αργότερα ο Αναστασάκος αστόχησε σε τετ α τετ με τον Βεζυρίδη, ενώ ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ σταμάτησε τον επιθετικό του Ατρόμητου σε κοντινό σουτ που πραγματοποίησε στο 16’.

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Ατρόμητος έκλεισε τους διαδρόμους προς τα καρέ του στην επανάληψη μέχρι το 75’.

Τότε ο Γεωργίου πεσμένος στο έδαφος κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Ιτάνζ και να ισοφαρίσει.

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Βεζυρίδης, Βερόν (90’+2 Ταυλαρίδης), Γαλανόπουλος, Μπουλούτ, Ρόβας (83′ Σουμπίνιο), Ζορμπάς (65′ Ουκάρ), Πίτσος, Κάλατζιτς, Καμπάνταης, Γεωργίου, Παπουλής

Ατρόμητος (Δώνης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Επστάιν (78′ Σφακιανάκης), Αναστασάκος (70′ Μήτρογλου), Γιαννούλης, Ζουέλα, Γκαρσία, Μακρής, Φυτανίδης, Καραγκούνης, Τάτος (81′ Μπέλιτς)

Γκολ: 75′ Γεωργίου / 10′ αυτ. Μπουλούτ

Κίτρινες κάρτες: Βερόν, Γαλανόπουλος, Παπουλής, Καμπάνταης, Ρόβας / Γκαρσία, Γιαννούλης, Μήτρογλου, Φυτανίδης, Σκόνδρας

Διαιτητής: Π. Κωνσταντινέας

Βοηθοί: Χ. Σωτηρόπουλος, Μ. Καρσιώτης