Πρωταθλητές και αήττητοι τα Προμίνι του Γ.Σ. Περιστερίου

Το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ και μάλιστα με συνολικό απολογισμό 18 νίκες…

Το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ και μάλιστα με συνολικό απολογισμό 18 νίκες και… μηδέν ήττες κατέκτησαν τα προμίνι του ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ!

Η ομάδα του Σωτήρη Μαρούδη, επικράτησε στον τελικό 66-50 της Άνοιξης και κατέκτησε τον τίτλο, αποδεικνύοντας ότι ο ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ έχει λαμπρό μέλλον!

Στο πλευρό των πρωταθλητών ήταν μεταξύ άλλων ο πρόεδρος του ΓΣΠ, Ιωσήφ Ξυπνητός, ο Γιώργος Παρδακίδης κα.

Οι μικροί αθλητές, απήλαυσαν κάθε δευτερόλεπτο του τελικού όπως φυσικά και όλη την υπόλοιπη πορεία τους μέχρι την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Κυρίως, όμως, απήλαυσαν τις εμπειρίες και τις γνώσεις που πήραν για το μπάσκετ!