Ιστορική πρώτη νίκη για το Περιστέρι στην Ευρώπη!

Το Περιστέρι επικράτησε 11-6 της Λούντβισγκσμπουργκ και έγραψε ιστορία, πανηγυρίζοντας την πρώτη του ευρωπαϊκή νίκη!

Η ομάδα του Κώστα Λούδη επικράτησε 11-6 της Λούντβιγκσμπουργκ και πήρε την παρθενική της νίκη στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, στη δεύτερη αγωνιστική των προκριματικών του EuroCup.

Η ομάδα της πόλης μας ήταν καταιγιστική στο πρώτο οκτάλεπτο παίρνοντας προβάδισμα 4-0, ενώ διατήρησε τη διαφορά ως το ημίχρονο με 6-3.

Αντίστοιχη ήταν η εικόνα και στην τρίτη περίοδο, με το +4 (8-4) να διατηρείται. Η διαφορά διευρύνθηκε ως το φινάλε, για το τελικό 11-6.

Πρώτος σκόρερ για τους Περιστεριώτες ήταν ο Παπασηφάκης με τρία τέρματα και ακολούθησαν οι Γερακούδης και Φάρμερ με δύο.

Τα οκτάλεπτα: 0-4, 3-2, 1-2, 2-3