Φιλική ήττα ο Ατρόμητος από τη Λαμία το Περιστέρι

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Περιστερίου ο Ατρόμητος ηττήθηκε από τη Λαμία με σκορ 2-1.

Οι νεοφώτιστοι άνοιξαν το σκορ στο 34’ με τον Βουό, δύο λεπτά αργότερα είχαν δοκάρι με τον Φράγκο και στο 45’ ο Καραγιάννης αστόχησε από το σημείο του πέναλτι.

Ο Ατρόμητος απάντησε με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Βασιλείου (52’), όμως η Λαμία πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τον Ακόστα στο 78’.

Ο Ατρόμητος είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, όμως τέσσερα λεπτά πριν το τέλος ο Μανούσος σημάδεψε το δοκάρι και το 2-1 υπέρ της Λαμίας έμεινε μέχρι το τέλος.

Ατρόμητος: Μίρκοβιτς, Καρασαλίδης, Χατζησαΐας, Μάντσον, Κατράνης, Κιβρακίδης, Βασιλακάκης, Ούμπιντες, Βασιλείου, Ντάουντα, Μανούσος. Αγωνίστηκαν επίσης οι Λαζαρίδης και Ντιγκινί.

Λαμία: Παπαδόπουλος, Πόντλογκαρ, Όμο, Βoυό, Αναστασιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Καραγιάννης, Κουκόλης, Παντελιάδης, Μπλάζιτς, Φράγκος. Έπαιξαν και οι Πίτκας, Ασίγκμπα, Ακόστα, Τσούκαλος, Κουτρομάνος, Παπαργυρίου, Τσέλιος, Μανιάς, Μπουλούλης και Πατσαρούχας.