Φιλική ήττα και από τον ΟΦΗ ο Ατρόμητος

Φιλική ήττα με σκορ 2-1 ο Ατρόμητος από τον ΟΦΗ στον μικρό τελικό του τουρνουά του Βόλου.

Αυτή είναι η πρώτη καλοκαιρινή νίκη για τους Κρητικούς, με τους Περιστεριώτες να μην έχουν κερδίσει ακόμη σε φιλικό τους φέτος.

Ο Άνχελ Λόπεθ ξεκίνησε τον Ατρόμητο με τον Πίριτς στο τέρμα, τους Νταβιώτη, Χατζηισαΐα, Μαυρομάτη, Καστελιάνος στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Νάτσο, Σάλομον στον άξονα, τους Πισάνο, Καρτάλη στα άκρα και τον Μουνίθ πίσω από τον Κωτσόπουλο.

Ο Νίκος Νιόπλιας ξεκίνησε τον ΟΦΗ με τον Σωτηρίου κάτω από τα γκολπόστ, τους Ουές, Διαμαντή, Γιαννούλη, Λυμπεράκη στην άμυνα από δεξιά προς αριστερά, τον Μεγιάδο στο «6», τους Μπαλογιάννη, Νέιρα κεντρικά χαφ, τους Σαρδινέρο, Γρίβα στα άκρα και τον Καστάνιος στην κορυφή της επίθεσης.

Λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ατρόμητο όμως να μπαίνει δυνατά στο δεύτερο. Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο 47′ με γκολ του Κωτσόπουλου.

Μέσα σε ελάχιστα λεπτά στο τέλος όμως έγινε η ανατροπή. Ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 90′ με το εκτέλεση φάουλ του Νέιρα και στο 90+1′ με κεφαλιά από κοντά του Φαν Ντούινεν διαμορφώθηκε το τελικό 2-1.