Δεν τα κατάφερε στον Παπάγο ο Γ.Σ. Περιστερίου

Την ένατη ήττα στον Νότιο όμιλο της Β’ Εθνικής γνώρισε το Περιστέρι με 69-56.

Την ένατη ήττα στον Νότιο όμιλο της Β’ Εθνικής γνώρισε το Περιστέρι, 69-56 στην έδρα του Παπάγου.

Η διαφορά υπέρ των γηπεδούχων έμεινε σε χαμηλά επίπεδα στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε 35-31, με το ματς να κρίνεται στο τρίτο δεκάλεπτο.

Ο Παπάγος ανέβασε τον ρυθμό του και μαζί και το προβάδισμα, έτσι ο ΓΣ Περιστερίου που έμεινε μακριά απ’ τον καλό του εαυτό κυρίως στον επιθετικό τομέα, δεν κατάφερε να αντιδράσει.

Ο Πρίτσος με 12 πόντους ξεχώρισε από την ομάδα του Κώστα Παπαμάρκου, που μοιράζεται πλέον την πέμπτη θέση της βαθμολογίας με τους γηπεδούχους.

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 35-31, 54-43, 69-56

Παπάγος (Συμεωνίδης): Οικονομάκης 2, Τσιάκας 21 (1), Σιμόπουλος 1, Γραμματικός 7 (1), Εμμανουηλίδης 4, Αρσένης, Καραμπάς 9 (1), Χριστόδουλος 17, Κουκουράβας 6 (2), Κακαβάς 2, Δόξας, Ρέκας

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 4, Παναγιωτάρας 4, Γεωργοπαπαδάκος 5, Σιμιτζής, Σκουλίδας 6 (2), Πρίτσος 12 (1), Λυμπερόπουλος 6 (2), Γιαννίκος 6, Καραβανάς 4, Τσιμπούκης, Φωτόπουλος 4, Ρεκουνιώτης 5