Χωρίς κίνητρο, αλλά με αξιοπρέπεια ο Ατρόμητος

Για πέμπτο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη και γκολ έμεινε ο Ατρόμητος κόντρα στην ΑΕΛ, πιστοποιώντας ότι έχει αδειάσει από τη φετινή επεισοδιακή σεζόν, ωστόσο κόντρα στην ΑΕΛ κράτησε τα προσχήματα, μένοντας στο 0-0 κόντρα στους Θεσσαλούς που καίγονταν για τη νίκηΗ ομάδα του Σα Πίντο που απλά περιμένει με μεγάλη ανυπομονησία την ολοκλήρωση της σεζόν δεν παρουσίασε κάτι το αξιόλογο στον αγωνιστικό χώρο, ενδεικτικό της βαθμολογικής κατάστασης που έχει περιέλθει και στο πρώτο ημίχρονο φάνηκε ότι κάνει αγγαρεία, γλιτώνοντας μάλιστα το γκολ σε δύο ευκαιρίες των φιλοξενούμενων με κεφαλιές των Φάρκας και Φατιόν.

Παρ’ όλα αυτά στο β’ μέρος που και η ΑΕΛ αναγκάστηκε να ρισκάρει περισσότερο για να βρει κάποιο γκολ, είχε ανοιχτούς χώρους, ολοκλήρωσε δύο φάσεις με άψυχα σουτ των Τόνσο και Ντιγκινί, ενώ όταν μπήκε και ο Πλατέλλας, κατάφερε να δημιουργήσει και επικίνδυνες καταστάσεις από τα πλάγια. Το μηδέν όμως στην επίθεση παρέμεινε για ακόμα ένα ματς, ενώ ο Γκορμπούνοφ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης αποσόβησε την παραβίαση της εστίας του σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αγκάνοβιτς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ – Κυριακίδης, Κοντοές, Ζησόπουλος, Κατράνης – Μανιάτης, Ούμπιντες – Λημνιός, Τόνσο (69′ Πλατέλλας), Ντιγκινί – Ντάουντα (84′ Λε Ταλέκ)

ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος – Ρέντζας (62′ Ναβάρο), Φάρκας, Γκόλιας, Μονιάκης (78′ Κουτσιανικούλης) – Φατιόν, Αναστασόπουλος – Βαρέλα (61′ Αβραάμ), Αγκάνοβιτς, Ντέλετιτς – Ναζλίδης

Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας)
Α’ βοηθός: Καλφάκης (Χανίων)
Β’ βοηθός: Βεργέτης (Αρκαδίας)
4ος: Ρατσιάτος (Αργολίδας)