Ατρόμητος: Ήττα στο πρώτο φιλικό με την Έλτσε (video)

Στο πρώτο δείγμα επί Ισπανικού εδάφους ο Ατρόμητος δέχθηκε βαριά φιλική ήττα με 6-1 από την Έλτσε.

Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ φάνηκε ότι τώρα χτίζεται με τον Ισπανό προπονητή να δοκιμάζει πρόσωπα και συστήματα.

Το ματς ξεκίνησε με την Έλτσε να παίρνει κεφάλι στο σκορ μόλις στο 7ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρίγιο.

Λίγα λεπτά αργότερα ο Γκαλβάο έγινε αναγκαστική αλλαγή και αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο Ατρόμητος να χάσει λίγο τα πατήματά του στον αγωνιστικό χώρο, με την ισπανική ομάδα να φτάνει κοντά στο γκολ σε άλλες δύο περιπτώσεις.

Η απάντηση των Περιστεριωτών ήρθε στο 36′ με το δοκάρι του Κουλούρη.

Με την έναρξη της επανάληψης έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Κιβρακίδη.

Στο 58′ ο Ατρόμητος είχε νέα ευκαιρία με τον Πισάνο, αλλά το σουτ του Αργεντινού άσου κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι της Έλτσε.

Και από την στιγμή που δεν έγινε το 2-1, ήρθε το 3-0 με ενέργεια του Μπογέ.

Στο 65′ οι Ισπανοί έφτασαν στο 4-0, όταν μετά από κόρνερ ο Τόμασεβιτς άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Το γκολ της τιμής για τον Ατρόμητο ήρθε στο 83′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωτσόπουλου, με την Έλτσε όμως να πετυχαίνει άλλα δύο γκολ με τον Πιάτι στο 83′ και τον Μπογέ στο 89′.

Οι συνθέσεις του Ατρόμητου:

Α’ Ημίχρονο: Μανδάς, Γκαλβάο (16′ Μαυρομμάτης), Στρούγγης, Βασιλαντωνόπουλος, Αθανασίου, Οικονομίδης, Σάλομο, Μουνίθ, Μπετινέλι, Τζαβίδας, Κουλούρης.

Β’ Ημίχρονο: Μανδάς, Τριμμάτης, Κιβρακίδης, Καρτάλης, Χατζηισαΐας, Σάνι, Νάτσος, Πισάνο, Τομάσεβιτς, Κωτσόπουλος, Τσακίρης, Μπουλάρι.