«X»… αρίστηκε ο Ατρόμητος στην ΑΕΚ 1-1 (video)

Στο Δημοτικό Στάδιο του Περιστερίου, o Ατρόμητος και η ΑΕΚ, έμειναν ισόπαλοι σε ένα ματς που η ομάδα μας αν και είχε αριθμητικό πλεονέκτημα παικτών από το πρώτο ημίχρονο με παιδαριώδη λάθη της άμυνας κατάφερε στο φινάλε να πάρει την ισοπαλία.

Ατρόμητος – ΑΕΚ 1-1

Ο Ατρόμητος δεν πήρε αυτό που ήθελε κόντρα στην ΑΕΚ και παραχώρησε ισοπαλία με 1-1 στην ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ.

Οι παίκτες του Γιώργου Δώνη είχαν την απόλυτη πρωτοβουλία στο πρώτο μέρος, με καλές ευκαιρίες από τους Καμαρά (11’), Μπρίτο (21’), Μπαζίνσκι (34’), ενώ στο 40’ ο Ντιοπ άφησε την ΑΕΚ με δέκα παίκτες μετά τις δύο κίτρινες που είδε για μαρκαρίσμα σε παίκτες του Ατρόμητου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους γηπεδούχους να διατηρούν τον έλεγχο του παιχνιδιού αλλά να μην απειλούν.

Στο 85’ ο Μπλάνκο έσπασε το οφσάιντ, πέρασε τον Μιχαηλίδη και σκόραρε, όμως ο Ατρόμητος βρήκε το σθένος να αντιδράσει και στο 89’ ο Αναστασάκος με πλασέ από κοντά ισοφάρισε, έπειτα από σέντρα του Καμαρά.

Γκολ: Μπλάνκο 85′, Αναστασάκος 89′

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς (87′ Αναστασάκος), Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Μπρίτο (63′ Περόνε), Σφακιάνακης, Τάτος (78′ Φαβάλι), Καμαρά, Σαγκανόφσκι.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Σάχα, Γιάχιτς, Καράμπελας, Μανωλάς, Δέλλας, Μάκος, Ντιόπ, Γκερέιρο (30′ Μπερνς), Λεονάρντο (80′ Λυμπερόπουλος), Σκόκο (42′ Γκέντσογλου), Μπλάνκο.