Δεύτερη σερί νίκη ο Ατρόμητος 2-1 τη Φίτεσε (v)

Δεύτερη σερί νίκη ο Ατρόμητος επί ολλανδικού εδάφους. Η ομάδα του Κρις Κόλμαν κέρδισε 2-1 τη Φίτεσε που σε μια εβδομάδα έχει υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα Ολλανδίας.

Θυμίζουμε πως πριν από λίγες ημέρες, ο Ατρόμητος είχε κερδίσει με το ίδιο σκορ και τη Φένλο.

Στο 10’ ο Κλωναρίδης άνοιξε το σκορ μετά την ασίστ του Μουνίθ και τέσσερα λεπτά μετά ο Μάριος Τζαβίδας έγραψε και το 0-2, ύστερα από την πάσα του Χατζηισαΐα. Ο Ατρόμητος είχε φάσεις στο πρώτο ημίχρονο και για ένα τρίτο τέρμα.

Στην επανάληψη, πιο έτοιμη η Φίτεσε όσο πλησιάζαμε προς το τέλος της αναμέτρησης πίεσε τον Ατρόμητο. Στο 80’ μείωσε με κεφαλιά του Φέρο ενώ στη συνέχεια όσες φορές χρειάστηκε ο Γιαννιώτης ήταν εκεί που έπρεπε και κράτησε αυτό το 2-1 για την ομάδα του.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Σουάρεθ (62’ Στρούγγης), Χατζηισαΐας (67’ Μαυρομμάτης), Αθανασίου, Ερλινγκμαρκ (72’ Οικονομίδης), Χαρίσης (8’ Μουνίθ), Κούεν (86’ Μουντές), Ρομπάιγ (46’ Τζοβάρας), Τζαβίδας (67’ Κωτσόπουλος), Κλωναρίδης (77’ Δαλαμήτρας)