Κακό παιχνίδι «μηδέν» στο Περιστέρι (video)

Ύστερα από ένα πολύ κακό παιχνίδι, Ατρόμητος και Ξάνθη έμειναν στο 0-0 στη συνάντηση που διεξήχθη στο Περιστέρι, για τη 2η αγωνιστική της Super League.

Οι δύο ομάδες δημιούργησαν ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες και μοιραία η «λευκή ισοπαλία» αντικατοπτρίζει απόλυτα την ποιότητα της αναμέτρησης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ρυθμό, χωρίς φάσεις και συγκινήσεις, με μοναδική υποφερτή στιγμή εκείνη στο 11ο λεπτό, όταν ο Κουλούρης έκανε το γυριστό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε έξω από την εστία της Ξάνθης.

Το δεύτερο μισό κυμάνθηκε επίσης στο ίδιο επίπεδα.

Ο Ατρόμητος πλησίασε ξανά το γκολ στο 81΄, με τον Ζίβκοβιτς να πραγματοποιεί σωτήρια απόκρουση στο σουτ του Γιαννούλη.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Γιαννούλης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Μάντσον, Μπουσουλάτζιτς (75′ Ενσικουλού), Βασιλακάκης, Μπρούνο (46′ Μούγιακιτς), Μανούσος (61′ Ούμπιδες), Κουλούρης

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Κασάδο, Σιλά, Καμαρά, Ντε Λούκας, Κίκε (38′ Κοβάσεβιτς), Καντά (73′ Κάστρο), Φασίδης, Γέντρισεκ (85′ Αλμέιδα)