Στα γήπεδα της Δ΄ Εθνικής

Δύο νίκες και μια ήττα για τις ομάδες της πόλης του Περιστερίου, Α.Ο. Περιστερίου, Ήφαιστος και Αγ. Ιερόθεος, αντίστοιχα.

ΑΟ Περιστερίου-Νέα Ιωνία 2-0

Ακόμη καλύτερο βρήκε το 2011 τον ΑΟ Περιστερίου, που εξακολουθεί να εντυπωσιάζει με την παρουσία του στο φετινό πρωτάθλημα. Η νεοφώτιστη ομάδα κέρδισε και τη Νέα Ιωνία (2-0), αποδεικνύοντας ότι έχει τα φόντα να παραμείνει στην κατηγορία. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νκητές ήταν για ακόμη μία φορά ο Θοδωρής Νησαριώτης, που… έβγαλε μάτια με την παρουσία του και τα δύο πανέμορφα γκολ που πέτυχε στο 44′ και στο 61′. Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Ψυχούλας (ΣΔ Εύβοιας).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Δρίβας, Πλέστης Π. (88′ Τομπουλίδης), Βασίλογλου, Ποστόλης, Συμεωνίδης, Κέρμαλης, Μπόσιος (90′ Κρεμμύδας), Πλέστης Χ., Νησαριώτης, Μπέλης, Παπαδόπουλος (87′ Μονιάκος)

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Χαρακτινός, Αχμέτ, Μυτιληναίος, Μαντζώρος, Προβατάς, Μουκίδης (81′ Αλβάνος), Ατματσίδης, Βλασερός, Πετούσης (68′ Οκβουε), Φιλιππουπολίτης, Χρόνης (68′ Παππάς).

Αιολικός-Αγιος Ιερόθεος 2-0

Με αυτοπεποίθηση και χωρίς άγχος εμφανίστηκε ο Αιολικός απέναντι στον νευρικό Αγιο Ιερόθεο και πήρε τη νίκη με το τελικό 2-0. Οι νησιώτες πήραν… κεφάλι στο σκορ με τον Καπταγιάννη στο 27′, ενώ στο 57′ ο Τσετιροκλής σφράγισε την επικράτηση για την ομάδα του. Να σημειωθεί ότι στο 43′ ο Νταλαμπέκης ‘σημάδεψε’ το δοκάρι. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπάζογλου (ΣΔ ανατολικής Αττικής).

ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Καραβασίλης, Δάρρας (53′ λ. τρ. Κροτσίδας), Καπταγιάννης (86′ Βουργουτζής Γ.), Τρακέλλης, Τσιταντίνος, Τσετιροκλής, Βούρος, Σοφιάνης, Μιχαλάκης (73′ Βουργουτζής Π.), Διονυσάτος, Νταλαμπέκης

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Πνευματικός, Μπεκίρης (50′ Καλογριάς), Κυριακόπουλος, Θανόπουλος, Πιτέλης, Λουκάκης (60′ Μόσχος), Γεωργίου, Μαλισιώβας, Ατσάλης, Γαλάνης, Ζαχαρόπουλος.

Αθηναϊκός-Ηφαιστος Περιστερίου 2-3

Εκπληκτικό διπλό μέσα στον Βύρωνα έκανε ο Ηφαιστος, κερδίζοντας με 3-2 τον μετριότατο Αθηναϊκό. Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο 24′ χάρις σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Φελέκη, όμως ένα λεπτό πριν από το τέλος του α’ ημιχρόνου ο Λυμπερόπουλος έφερε το ματς στα ίσια. Σχεδόν με την έναρξη της επανάληψης (54′), ο Λαβδαίος έδωσε πάλι το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με κεφαλιά, όμως στο 71′ ήρθε εκ νέου η απάντηση από τους ‘λόρδους’ που ισοφάρισαν με τον Τζίτζη. Τον τελευταίο λόγο τον είχαν οι ‘κόκκινοι’, οι οποίοι πανηγύρισαν μεγάλη νίκη χάρις στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θ. Τζαβάρα. Να τονιστεί ότι ο Ηφαιστος είχε και δύο δοκάρια με τον Ελευθεριάδη στο 76′ και τον Δεττά στο 84′. Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο Διαγγελάκης (ΣΔ ανατολικής Αττικής).

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Δημητρόπουλος, Δημάκης, Καραμπάς, Μπλιάμπλιας, Παπαδόπουλος, Τασούλης, Τσιώλης, Βελής (46′ Τζίτζης), Λυμπερόπουλος, Ζαφειράκης, Ζαχαρόπουλος

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Οικονόμου, Ελευθεριάδης, Λεβέντης, Τζαβάρας Υ., Φελέκης, Δράκος, Ζάντρια (80′ Δεττάς), Λαβδαίος, Ζαμπαράς (60′ Ζαφειράτος), Τζαβάρας Θ., Θανασάι (65′ Τόμπρος).