Πέρασε από την Λάρισα με Μανούσο ο Ατρόμητος

Με γκολ του Μανούσου στο 89΄ ο Ατρόμητος νίκησε με 1-0 την Λάρισα και έδωσε τέλος στις τελευταίες αποτυχίες του στο πρωτάθλημα, επιστρέφοντας στις επιτυχίες κατά τη 19η αγωνιστική.

Ο Ατρόμητος πήρε νωρίς την κατοχή της μπάλας, όμως δεν έκανε κάποια μεγάλη ευκαιρία, μια κεφαλιά του Κουλούρη στο 15′ να την απομακρύνει με υπερπροσπάθεια ο Κρίστινσον και ένα σουτ του Σάκιτς στο 32′ έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο αλλά χωρίς φάσεις και πολύ κακό ποιοτικά.

Η νίκη για την ομάδα του Περιστερίου ήρθε στο 89΄ όταν ο Μανούσος, που είχε περάσει στο παιχνίδι στο 85′, δέχτηκε πάσα από τον Μπρούνο και με πολύ ωραίο διαγώνιο αριστερό σουτ έγραψε την Ιστορία αυτού του αγώνα.

Στις καθυστερήσεις δεν άλλαξε τίποτα και στο φινάλε ο Ατρόμητος πανηγύρισε την πρώτη του νίκη το 2019

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Μπαργκάν (85′ Λεοζίνιο), Μιλοσάβλιεβιτς, Ντέλετιτς, Γιακιμόβσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Καρανίκας, Νούνιτς (77′ Σικάβκα), Γκοΐκοβιτς, Φατιόν (58′ Σετσέροβιτς).

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μέγιερι, Σάκιτς, Ρισβάνης, Ούμπιδες, Χατζηισαΐας, Μάντσον (82′ Νάτσος), Κατράνης, Κουλούρης, Ενσικουλού (66′ Μπρούνο), Καρασαλίδης, Ουάρντα (85′ Μανούσος).