Με το δεξί στο 2020 ο Ατρόμητος και ο Μανούσος

Με τον Μανούσο να συνεχίζει εκεί που σταμάτησε το 2019, ο Ατρόμητος επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης με 2-1 και μπήκε σε τροχιά πλέι οφ.

Με το όγδοο φετινό του τέρμα ο Μανούσος έβαλε μπροστά τους Περιστεριώτες στο 76’, αλλά ο Μπαράλες με κεφαλιά ισοφάρισε δύο λεπτά μετά για τους Αρκάδες.

Ωστόσο, ξανά ο Μανούσος ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 90ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα!

Με το τελικό 2-1 να ανεβάζει τον Ατρόμητο στην έκτη θέση, με 22 βαθμούς και τον Έλληνα φορ στα 9 γκολ.

Ατρόμητος (Παντελίδης): Μέγερι, Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Χαρίσης, Μάντσον, Ουγκράι (58’ Νταβιώτης), Ανδρούτσος (68’ Βέλλιος), Ενσικουλού (68’ Ούμπιδες), Μανούσος.

Αστέρας Τρίπολης (Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Ματρικάρντι, Μαρτίνεζ, Βαλιέντε, Καπίγια (12’ Μ. Φερνάντεθ, 79’ Τασουλής), Σίτο, Μουνάφο, Λ. Φερνάντεθ, Μπαράλες (83’ Ιγκλέσιας).