Μαρούσι-ΓΣΠ: 81-79

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο κλειστό του Αγίου Θωμά το Περιστέρι δεν κατάφερε να επιβληθεί του Αμαρουσίου και έχασε στις λεπτομέρειες με 81-79.

Η ομάδα μας έκανε την ανατροπή και κάλυψε διαφορά 13 πόντων και μάλιστα πήρε το προβάδισμα με σκορ 71-72.

Ωστόσο, ένα τρίποντο του Κλεμέντε στα 52” πριν το τέλος του αγώνα έκανε το σκορ 76-72 και ουσιαστικά “καθάρισε” το ματς υπέρ του Αμαρουσίου.

Ο Μάντζαρης προσπάθησε να πει την τελευταία λέξη, μειώνοντας από τα 6.75μ. όμως τίποτα δεν μπόρεσε να αλλάξει.

Ο ΓΣΠ είχε πέντε παίκτες, Μάντζαρης, Κινγκ, Σκοτ, Πέτρουλας, Λούμπι, με διψήφιο αριθμό πόντων, μα ξεχωριστός για μια ακόμη φορά ήταν ο Κινγκ με 17 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 14-18, 27-14, 18-24, 22-23

Μαρούσι (Αλεξανδρής): Μπάγκαριτς 9, Ακεψιμαϊδης 2, Χουέρτας 22(3), Χαριτόπουλος 7, Γκαγκαλούδης 11(1), Βαβάτσικος, Κλεμέντε 11(2), Κογιαντίνοβιτς 7(1), Σιαμανδούρας 2, Κόμματος 10(2).

Περιστέρι (Πεδουλάκης): Μάντζαρης Β. 10(3), Κινγκ 17, Παπανικολάου 7, Μάντζαρης Α., Σκοτ 11(3), Τσιάκος 6, Πέτρουλας 10(2), Λούμπι 15, Μότσνικ 3(1).