Η Ντουνάισκα Στρέντα στο δρόμο του Ατρόμητου! (video)

Έγινε η μεγάλη έκπληξη και εκεί που ο Ατρόμητος ετοιμαζόταν για τα ματς με την Κρακόβια Κρακοβίας, τελικά θα αντιμετωπίσει τη Ντουνάισκα Στρέντα.

Η ομάδα από τη Σλοβακία απέσπασε ισοπαλία 2-2 στην από την Κρακόβια στην Πολωνία και χάρη στα δύο εκτός έδρας γκολ (1-1 το πρώτο παιχνίδι), προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Το ματς άρχισε ιδανικά για τους Πολωνούς, αφού μόλις στο 2’ προηγήθηκαν, αλλά η απάντηση ήρθε με το ίδιο νόμισμα από τους Σλοβάκους στο δεύτερο ημίχρονο, διότι στο 47’ διαμόρφωσαν το 1-1 και μετά το πέρας του 90λεπτου, το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Στο 95’ η Στρέντα κατάφερε να κάνει το 1-2 παίρνοντας ισχυρό προβάδισμα για την επόμενη φάση, κάτι που επιβεβαιώθηκε, αφού το μόνο που κατάφερε η Κρακόβια ήταν να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις σε 2-2.

Το πρώτο παιχνίδι με τον Ατρόμητο θα διεξαχθεί την ερχόμενη Πέμπτη (25/7) στη Σλοβακία και η ρεβάνς μια εβδομάδα αργότερα (1/8) στο Περιστέρι.