Γ.Σ. Περιστερίου-Παναθηναικός 64-89 (video)

Ανώτερος ο Παναθηναικός από το Περιστέρι που δεν κατάφερε να τον κοιτάξει στα μάτια σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ο μόνος που ξεχώρισε από το Περιστέρι ήταν ο Ζοραν Βρκιτς που αναδείχθηκε και πρώτος σκορερ του ματς με 23 πόντους 2 ριμπαουντ και 2 ασιστ.

Πιο συγκεντρωμένος ο Παναθηναικός στην πρώτη περίοδο που βρέθηκε να προηγείται στο σκορ με 15-20.

Μεγάλα ποσοσστά αστοχίας για το Περιστέρι σε αντίθεση με τον Παναθηναικό που ευστοχούσε καθ’όλη τη διάρκεια της Β’ περιόδου. Σκορ Ημιχρόνου 25-47.

Αύξηση της διαφοράς για τον Παναθηναικό στην 3η περίοδο που έφτασε στους 29 πόντους. Σκορ Γ’περιόδου 43-72

Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και ο Παναθηναικός πήρε την νίκη με 64-89.