Ήττα με 2-0 στο Βόλο

Την ήττα στο Βόλο γνώρισε σήμερα η ομάδα από τον τοπικό Ολυμπιακό με σκορ 2-0 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Για να έρθει το αποτέλεσμα αυτό χρειάστηκε η λάθος απόφαση του βοηθού διαιτητή Μαγιάννη από την Άρτα ο οποίος ακύρωσε κανονικό γκολ του Γιάννη Καραλή στο 16’ που έφυγε από κανονική θέση αλλά υποδείχθηκε θέση οφ-σάιντ.

Και σαν να μην έφθανε αυτό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ μέρος ο γηπεδούχος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Μαρτίν.

Στην επανάληψη το γρήγορο γκολ του Ντολεζάι στο 52’ έφερε το τελικό 2-0 αφού όσες προσπάθειες και αν έκαναν οι παίκτες του Ατρόμητου για να ξαναμπούν στο παιχνίδι δεν έφεραν κανένα αποτέλεσμα.

Στο 82’ αποβλήθηκε ο Ολιβέιρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γιακούποβιτς, Σέλεζι, Ζαραδούκας, Ντολεζάι, Σανκαρέ, Καπετάνος, Αλβάρεζ, Ουμπίντες (63΄Ρόκας), Μπρέσκα, Μόνχε, Μαρτίν (70΄ Σολάκης)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μιχαηλίδης (46΄ Ιτάνζ), Νάστος (56΄Σαρμιέντο), Δάρλας, Σαμπού, Ολιβέιρα, Τάτος, Νεμπεγλέρας, Σφακιανάκης, Καμαρά, Σαγκανόφσκι, Καραλής (56΄ Αναστασάκος)