Ήταν Ατρόμητος και τα έφερε… Τούμπα 0-1

Μεγάλη νίκη για το Αστέρι μέσα στην Θεσσαλονίκη.

Ο Στέλιος Σφακιανάκης έδωσε στον Ατρόμητο την απόλυτα δίκαιη νίκη επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα με 1-0.

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη από το πρώτο λεπτό έδειξε ότι δεν ήταν διατεθειμένη να αφήσει τον αντίπαλο να κάνει το παιχνίδι του και με μπροστάρη τον Καμαρά που έχασε ευκαιρίες στο 5’ και στο 15’ έδειξε τις προθέσεις της.

Ο ΠΑΟΚ δεν μπορούσε να βρεθεί απέναντι στον Μιχαηλίδη, αλλά… το ανάποδο συνέβη στο 38’ όταν ο Καμαρά κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε να το εκτελέσει ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου.

Ο Μιχαηλίδης έστειλε τη μπάλα στο δεξί δοκάρι του Κρέσιτς, αλλά φάνηκε ότι οι φιλοξενούμενοι δεν έχασαν την αυτοπεποίθησή τους.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος έλεγξε τον ρυθμό, ο Νεμπεγλέρας είχε καλό σουτ στο 52’ και στο 56’ ήρθε το γκολ.

Ο Σαγκανόφσκι σούταρε, ο Κρέσιτς απέκρουσε και ο Σφακιανάκης από κοντά πέτυχε το τέρμα της νίκης.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να πιέσει, αλλά ο Μιχαηλίδης όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί και κράτησε το μηδέν.

Στο 86’, μάλιστα, ο Φωτάκης αποβλήθηκε για κτύπημα στον Ολιβέιρα.

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Κρέσιτς, Μπουσαϊντί (78′ Ζουέλα), Σακελλαρίου, Τσιρίλο, Κοντρέρας, Γκαρσία, Ελ Ζαρ (63′ Παπάζογλου), Φωτάκης, Κριστιάνο (74′ Κουτσιανικούλης), Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Μελισσάς, Μπαζίνσκι, Νεμπεγλέρας, Ολιβέιρα, Σφακιανάκης, Τάτος, Καραγκούνης (65′ Φαβάλι), Σαγκανόφσκι (78′ Σαμπού), Καμαρά (74′ Περόνε).