• Τετάρτη, 23 Οκτώβριος, 2019

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 11ο «ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟ»

Peristeri News
Σεπτέμβριος24/ 2019

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το 11ο κατά σειρά ετήσιο «ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟ» ανοιχτό τουρνουά που διοργανώθηκε από το Σκακιστικό Όμιλο Περιστερίου και τον Δήμο Περιστερίου το χρονικό διάστημα από τις 4 έως τις 10 Σεπτεμβρίου 2019 στον υπέροχο και φιλόξενο χώρο του Κ.Υ.Β.Ε Περιστερίου.

Πραγματοποιήθηκε μια πολύ καλή διοργάνωση που ενθουσίασε τους συμμετέχοντες και το κοινό που την παρακολούθησε.

Ο αριθμός των συμμετεχόντων ξεπέρασε κατά πολύ τις συμμετοχές της περσινής διοργάνωσης. Αγωνίστηκαν (116) σκακίστριες και σκακιστές με Ελβετικό σύστημα 7 γύρων χωρισμένοι δύο ομίλους ανάλογα με τη δυναμικότητά τους.

Στην τελετή λήξης παρευρέθησαν εκ μέρους της δημοτικής αρχής ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού & Κέντρων Φιλίας, Γιώργος Τσαλίκης, ο πρόεδρος της δημοτικής επιχειρήσεις ΔΕΠΑΔΠ, Αναστάσιος Καλιάφας και η Αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Πολιτισμού, Μαίρη Τσιώτα -Μάρκου, η οποία μαζί με τα συγχαρητήρια προς του διοργανωτές και τους σκακιστές που συμμετείχαν, τόνισε τη μεγάλη σημασία του τόσο επιτυχημένου αυτού αθλητικού θεσμού και επαναεπιβεβαίωσε την σταθερή και μελλοντική στήριξη του Δήμου στο ανοιχτό «ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟ» τουρνουά.

Οι νικητές ανά κατηγορία :

1ος Νικητής Γενικής Α’ ομίλου: Χ. Κράλης
2ος Νικητής Γενικής Α’ ομίλου: Κ. Γεωργίου
3ος Νικητής Γενικής Α’ ομίλου: X.Π. Μπάρδης.

1ος Νικητής Γενικής Β’ ομίλου: Μ. Βάσσης
2ος Νικητής Γενικής Β’ ομίλου: Β. Σιδηρόπουλος
3ος Νικητής γενικής Β’ ομίλου: Π. Μωραΐτης.

1η Νικήτρια κατηγορίας Γυναικών: Μ.Ι. Λεμονή
2η Νικήτρια κατηγορίας Γυναικών: Α. Μόσχου
3η Νικήτρια κατηγορίας Γυναικών: Μ. Παπαδοπούλου.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A’ ομίλου: Φ. Οικονομόπουλος.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A’ ομίλου: Δ. Παπαϊωάννου
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A’ ομίλου: Δ. Κάσσιος.

1ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων: Α.Καραγιάννης
2ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων: Γ.Σταματιάδης
3ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων: Ι.Μουσλιάδης.

1η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Ε. Τσιρίπωβα
2η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Β. Τσαμπούλη
3η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Μ. Κοσμά.

1ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Β. Σιδηρόπουλος
2ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Π. Ζειτουνιάν
3ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Γ. Αθανασόπουλος.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β’ ομίλου: Α. Βάσσης
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β’ ομίλου: Γ. Λυράκης
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β’ ομίλου: Γ. Μπασινάς.

1η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β΄ ομίλου: Μ. Κοσμά
2η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β’ ομίλου: Α. Τζανέτου
3η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β’ ομίλου: Ι. Παπαϊωάννου.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10: Μ. Βάσσης.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10: Β. Κατσάνης
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10: SILCHENKO MATVEY.

1ος Τοπικός Σκακιστής Περιστερίου : Π. Παπαροδόπουλος.