Το Περιστέρι επικράτησε του Ρεθύμνου 77-69 (video)

Το Περιστέρι επικράτησε του Ρεθύμνου με 77-69, στο πέμπτο κατά σειρά φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο κλειστό “Α. Παπανδρέου”.

Οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη ξεκίνησαν δυνατά και στα πρώτα οκτώ λεπτά βρέθηκαν να προηγούνται με διψήφια διαφορά (20-10) πριν ο Στίβεν Γκρέι κάνει και το +12 ευστοχόντας πίσω από τα 6.75μ. για το 38-26 στο 17ο λεπτό.

Η συνέχεια, ωστόσο, δεν ήταν ανάλογη με αποτέλεσμα το Ρέθυμνο να εκμεταλευτεί την κούραση του Γ.Σ.Π. Και να προσπεράσει με 53-54, ένα λεπτό πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.

Τα τρίποντα των Κι-Κι Κλαρκ και Γκρέι έδωσαν εκ νέου το προβάδισμα στον Γ.Σ.Π. (68-66) ενώ η καλή άμυνα ανέβασε την διαφορά ξανά στους δέκα πόντους (77-67 δια χειρός Γκρέι).

Από το 36ο λεπτό έως και δέκα δευτερόλεπτα πριν την λήξη, οι γηπεδούχοι δέχθηκαν μόλις τρεις πόντους κερδίζοντας την φιλική αναμέτρηση.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-32, 56-56, 77-69