Ο κατήφορος δεν έχει τελειωμό για τον Ατρόμητο

Η ομάδα της πόλης μας ηττήθηκε και από τον αδύναμο Πανθρακικό στο Περιστέρι με τελικό σκορ 1-2.

Αυτή ήταν η 9η ήττα σε 12 παιχνίδια που άφησε την ομάδα στους 9 βαθμούς λίγο πριν τον πάτο του βαθμολογικού πίνακα της Superleague.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μελίσση στο 41’.

Για τον Ατρόμητο ισοφάρισε με εκτέλεση φάουλ ο Ναπολεόνι στο 78’ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ηλιάδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κούρος, Λαζαρίδης, Κοντοές, Κιβρακίδης (72′ Μ. Στόιτσεφ), Μπίτολο (46′ Ουσέρο), Γοδόι, Ναπολεόνι, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο, Λε Ταλέκ (46′ Μαρσελίνιο)

Πανθρακικός (Δημήτρης Ελεθερόπουλος): Πασχαλάκης, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σερφά, Παπαγεωργίου, Μεχία, Λαδάκης (66′ Ηλιάδης), Χαβίτο, Μάρτινς (63′ Σέτι), Χασομέρης (36′ Μουδούρογλου), Ντιγκινί.

Δέλλας: «Θα κάνουμε ό,τι χρειαστεί»

Αρχικά ο τεχνικός του Ατρόμητου είπε στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα – σοκ από τον Πανθρακικό στο Περιστέρι: «Αν στο προηγούμενο παιχνίδι είχα πει ότι είμαι στεναχωρημένος, γιατί δεν πήραμε τίποτα ύστερα από μια καλή εμφάνιση, δεν μπορώ σε καμία περίπτωση να πω το ίδιο για σήμερα.

Κάναμε πολύ κακή εμφάνιση. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο δεν λειτούργησε τίποτα. Ήμασταν φοβισμένοι, δεν πήραμε καμία πρωτοβουλία. Αγχωθήκαμε ακόμα περισσότερο με το γκολ».

Ακολούθως υποστήριξε: «Πρέπει να αλλάξουν πολλά, αλλά όχι με λόγια, μόνο με δουλειά. Τα λόγια είναι περιττά όταν κάνουμε μια τέτοια ήττα.

Στον Πανθρακικό έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο το ματς και αυτό είναι κάτι που δεν το δικαιολογώ.

Όποιος θέλει, όποιος μπορεί, ας συνεχίσει. Είναι θέματα που πρέπει να τα δούμε εγώ με τη διοίκηση.

Ό,τι χρειαστεί να το κάνουμε, να είστε σίγουροι ότι θα το κάνουμε. Ακόμα και για μεταγραφές τον Ιανουάριο».

Οργή κόσμου για τη νέα «γκέλα»

Την οργή των φίλων του Ατρόμητου προκάλεσε η οδυνηρή εντός έδρας από τον Πανθρακικό στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Αμέσως μετά τη λήξη του ματς, κάποιοι ποδοσφαιριστές της ομάδας πήγαν κοντά τους προκειμένου να τους ηρεμήσουν και να δώσουν τις εξηγήσεις που ζητούσαν.

Οι παίκτες του Ατρόμητου προσπαθούσαν να εξηγήσουν στους οπαδούς τι συμβαίνει και η σεζόν εξελίσσεται τόσο άσχημα για την ομάδα τους.

Μεταξύ των δύο πλευρών υπήρξε κουβέντα σε έντονο ύφος η οποία κράτησε για μερικά λεπτά.